Diskusia k novele zákona ochrany prírody

Diskusia k novele zákona ochrany prírody

Dňa 26.7.2021 sa na správe národného parku uskutočnila diskusia so zástupcami Lesov SR, so samosprávami a s neštátnymi vlastníkmi lesov k reforme Národného parku Malá Fatra v rámci pripravovaného návrhu zákona, ktorým sa mení zákon č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody.

Diskusia sa konala za účasti štátnych tajomníkov a ďalších zástupcov Ministerstva životného prostredia SR, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, zástupcov generálneho riaditeľstva Štátnej ochrany prírody SR a zamestnancov Správy Národného parku Malá Fatra. Vzhľadom na náročnosť témy sa čas rokovaní predĺžil, pričom môžeme konštatovať, že počas diskusie so zúčastnenými sa našli styčné body, ktoré budú tvoriť  základ pre ďalšiu  konštruktívnu spoluprácu. Do budúcna je určite nevyhnutné pokračovať v ďalších stretnutiach.

Chceme týmto vyjadriť poďakovanie vedeniu rezortu životného prostredia, osobitne obom štátnym tajomníkom p. Kičovi a p. Smatanovi za ich osobnú angažovanosť a profesionálny prístup. Samozrejme vďaka patrí aj ďalším zúčastneným ľuďom z ministerstva, z vedenia ŠOP SR a taktiež poslancov NR SR, ktorých prítomnosť bola veľmi dôležitá a podporná.

Na rozdiel od minulosti, je to snáď po prvý krát, čo cítime naozaj pevnú oporu zo strany rezortu, práve vďaka prítomnosti jeho najvyšších predstaviteľov, ktorí prišli osobne obhajovať ochranu prírody v Malej Fatre a miestnym obyvateľom vysvetliť zmeny v pripravovanej novele zákona o ochrane prírody.

Správa NP Malá Fatra

gdpr-image
Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.